آیین سنتی حرکت نمادین کاروان اسرای کربلا در ورامین برگزار می شود/ این کاروان گوشه ای از اهمیت مردم به فرهنگ اسلام را نشان می دهد + تصاویر

این گردهمایی و تجمع عاشقان اهل بیت ضمن آگاهی از قیام عاشورا و رشادتهای خاندان اهل بیت، در جامعه امروزی دارای کارکردی عمومی و اجتماعی از فرهنگ اسلام بوده و عشق به اهل بیت را در بین مردم نمایان می سازد.

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; آیین سنتی بنی اسد از مراسم های مذهبی – فرهنگی است که هر ساله در روز ١٢ محرم الحرام مصادف با سومین روز شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش با تلاش هیئت دلسوختگان قمر بنی هاشم(ع) برگزار می شود.

این آیین مذهبی- فرهنگی که چند سالی است به ثبت ملی رسیده است، هرساله با استقبال باشکوه دلباختگان اهل بیت به میزبانی ورامین برگزار می شود و مردم از شهرهای دیگر نیز برای شرکت در این مراسم حاضر می شوند.

علی تاجیک روابط عمومی هیئت دلسوختگان قمر بنی هاشم(ع) در جمع خبرنگاران بر لزوم برگزاری هر چه باشکوهتر اینگونه مراسم های ملی مذهبی تاکید کرد و افزود: این گردهمایی و تجمع عاشقان اهل بیت ضمن آگاهی از قیام عاشورا و رشادتهای خاندان اهل بیت، در جامعه امروزی دارای کارکردی عمومی و اجتماعی از فرهنگ اسلام بوده و عشق به اهل بیت را در بین مردم نمایان می سازد.

وی خاطر نشان کرد: مردم ‎با حضور حداکثری بار دیگر قدرت و عظمت شیعیان حسینی را که نماد استقامت، ایثار و آزادگی در راه خدا می باشد را بر همگان ثابت کرده و نشان خواهند داد.

تاجیک پس از بیان اینکه هیئت دلسوختگان قمر بنی هاشم(ع) از حضور هرساله و باشکوه مردم تقدیر می کند گفت: امسال نیز همچون سالهای گذشته مسیر این حرکت نمادین از میدان رازی به سمت میدان امام حسین(ع) می باشد.

روابط عمومی هیئت دلسوختگان اظهار کرد: زمان برگزاری این مراسم ملی ٢٣ مهر ماه مصادف با روز جمعه راس ساعت ۱۴ از میدان رازى به سمت میدان  امام حسین(ع) می باشد.

 

 

منبعورامین ما

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *