حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 15 شوال 1443 Monday, 16 May , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
آمریکا به‌دلیل کارنامه بد حقوق بشری نباید از حقوق بشر در کشورهای دیگر حرف بزند
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۶
شناسه : 64201

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: دولت آمریکا به‌دلیل کارنامه بسیار بد و تیره حقوق بشری خود در موقعیتی نیست که بتواند پیرامون وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورها اظهارنظر کند.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش سرویس بین الملل قرچک آنلاین;  بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در واکنش به انتشار گزارش سالیانه حقوق بشری وزارت امور خارجه آمریکا که طی آن به موضوع  ایران نیز پرداخته است، ضمن محکومیت ادعاهای مطرح شده در این گزارش اظهار داشت: دولت آمریکا به‌دلیل کارنامه بسیار بد و  تیره حقوق بشری خود چه در داخل آن کشور و چه در سطح بین‌المللی در موقعیتی نیست که بتواند پیرامون وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورها اظهارنظر کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه هیچ نهاد و مرجع بین‌المللی نیز چنین اختیاری را به دولت آمریکا نداده تا وضعیت و شرایط حقوق بشر در دیگر کشورها را از دیدگاه خود مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد، گفت: دولت آمریکا از چنین جایگاه و حقی برخوردار نیست و به هیچ وجه نمی‌تواند و نباید خود را در جایگاهی تصور کند تا در مورد وضعیت جهانی حقوق بشر به‌طور یک‌سویه و کاملاً سیاسی به قضاوت بنشیند.

قاسمی با اشاره به اقدامات دولت آمریکا در دیگر  نقاط جهان که نه‌تنها نقض حاکمیت ملی و نقض فاحش حقوق بشر در این کشورهاست، گفت: اقدام اخیر آمریکا در راستای ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا و ایجاد مزاحمت برای خانواده‌های مسلمان در آن کشور نیز از موارد دیگر نقض حقوق بشر توسط آنان است.

سخنگوی وزارت خارجه در پایان تصریح کرد: اقدام دولت آمریکا در انتشار چنین گزارشاتِ مداخله‌جویانه‌ای، بیش از هر چیز، اقدامی برای سرپوش گذاشتن بر مسائل و مشکلات حقوق بشری داخلی این کشور و انحراف افکار جهانیان از حمایت‌های این کشور از برخی متحدان خود در منطقه است که از‌ کارنامه‌های سیاه حقوق بشری برخوردارند و جنایات جنگی آنان در تعدادی از کشورهای منطقه امروز  بر همگان آشکار شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.