سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران اعلام کرد:

آماده‌باش ۱۲۳ ایستگاه آتش‌نشانی در شب چهارشنبه آخرسال / استقرار ۲۷۳۱ آتش‌نشان در ۱۱۴۸ نقطه تهران

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با اشاره به آماده‌باش ۱۲۳ ایستگاه آتش نشانی در شب چهارشنبه آخر سال گفت: ۲۷۳۱ آتش‌نشان در ۱۱۴۸ نقطه شهر تهران مستقر می‌شوند.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; سید جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار تسنیم، درباره تمهیدات سازمان آتش‌نشانی تهران برای شب چهارشنبه آخر سال اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی مانند سال‌های قبل تمام تلاش و توان خود برای تامین ایمنی شب چهارشنبه آخر سال را به کار می‌گیرد و در همین خصوص تمام نیروها و تجهیزات آتش‌نشانی در آماده‌باش صد درصدی هستند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران  و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: علاوه بر این که ۱۲۳ ایستگاه آتش‌نشانی در آماده‌باش کامل به سر می‌برند آتش‌نشانان در ۱۱۴۸ نقطه از میادین، معابر و اماکن تجمعی مستقر خواهند شد و از این تعداد در ۵۷۵ نقطه استقرار با انواع خودروی سبک و سنگین خواهد بود.

وی افزود: آتش‌نشانان در ۲۳۴ نقطه با خودروی سنگین، در ۲۳۲ نقطه با خودروی سبک و در ۱۰۹ نقطه با موتورسیکلت مستقر خواهند بود. همچنین ۴۵۳ گروه دیگر نیز تیم‌های استقراری هستند که به صورت پیاده و ۲ نفره با خاموش کننده‌های دستی در اماکن تجمعی و معابر مستقر خواهند شد.

ملکی با بیان این که از ظرفیت ۱۲۰ خودروی نواحی شهرداری تهران برای تامین ایمنی شب چهارشنبه آخر سال استفاده می‌شود، خاطر نشان کرد: این خودروها مجهز به خاموش‌کننده و نیرو می‌شوند و در اطراف نواحی شهرداری مستقر خواهند شد، که در صورت بروز مشکل به محل حادثه بروند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران  تصریح کرد: در مجموع ۲۷۳۱ نفر آتش‌نشان در محل‌های تعیین شده مستقر خواهند شد و مابقی آتش‌نشانان نیز در ایستگاه‌ها حضور خواهند داشت. استقرارها از ساعت ۱۶ تا زمان مورد نیاز و عادی شدن تردد ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به هدف سازمان آتش‌نشانی از استقرار گسترده آتش‌نشانان اظهار کرد: هدف از این استقرار گسترده ممانعت از برگزاری جشن نیست و با توجه به ترافیک‌های پیش‌بینی شده هدف این است که در صورت بروز حادثه دسترسی به محل حادثه سریع‌تر صورت بگیرد.

ملکی با اشاره به همکاری مردم با آتش‌نشان‌ها گفت: امیدوارم این همکاری نیز فردا ادامه پیدا کند، شهروندان در صورت بروز حادثه ضمن حفظ خونسردی از محل حادثه فاصله بگیرند و مراتب سامانه ۱۲۵ یا آتش‌نشانان مستقر اطلاع دهند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *