آماده‌باش کامل شهرداری جوادآباد / لزوم استقرار مرکز مدیریت بحران در جوادآباد

رئیس شورای اسلامی شهر جوادآباد در ارتباط با آخرین وضعیت این شهر بعد از وقوع زلزله، بر لزوم استقرار مرکز مدیریت بحران در جوادآباد تاکید کرد و گفت: شهرداری جوادآباد در حال حاضر در آماده‌باش کامل است.

به گزارش قرچک آنلاین; حمزه کچویی موج‌بافها، رئیس شورای شهر جوادآباد در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران در گفت‌وگو با خبرنگار ورامین پرس در ارتباط با آخرین وضعیت شهر جوادآباد بعد از وقوع چند زلزله اظهار کرد: در حوادث، سرعت عمل دستگاه‌های اجرایی بسیار حائز اهمیت است به نحوی که باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، شرایط را کنترل و به بهترین شکل تصمیم‌گیری شود.

وی گفت: بعد از وقوع چند زلزله در بخش جوادآباد طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموعه شهرداری و شورای شهر از جمله حمل و نقل، خودروهای سنگین و آتش‌نشانی از ابتدای وقوع زلزله در منطقه به‌صورت کامل در آماده باش قرار دارند.

رئیس شورای اسلامی شهر جوادآباد تاکید کرد: خوشبختانه این زلزله‌ها خسارات جانی و مالی نداشته است و حتی تعداد کمی از مردم آن را احساس کردند ولی باید کلیه مردم و دستگاه‌های اجرایی شهرستان ورامین و بخش جوادآباد در آماده‌باش کامل قرار داشته باشند.

کچویی موج‌بافها با اشاره به کمبود زیرساخت‌های امدادرسانی در بخش جوادآباد گفت: منطقه ورامین و بخش جوادآباد بر روی گسل زلزله قرار دارد و بخش جوادآباد نیازمند استقرار سوله‌های امداد و نجات و تجهیزات کافی برای مقابله با بحران‌های طبیعی مانند سیل و زلزله است.

رئیس شورای شهر جوادآباد تاکید کرد: همچنین به‌دلیل وجود بافت‌های فرسوده در روستاها و شهر جوادآباد باید با ارائه تسهیلات و افزایش نظارت در ساخت و ساز نسبت به نوسازی بافت مسکونی شهری و روستایی منطقه اقدام شود.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی بخش جوادآباد گفت: با توجه به نزدیکی شهر جوادآباد به استان‌های قم و سمنان و همچنین آزاد راه قم ـ گرمسار از جوادآباد، این منطقه می‌تواند قابلیت تبدیل به مرکزیت استقرار سوله‌ها و تجهیزات مدیریت بحران برای کمک‌رسانی به شهرهای استان تهران و استان‌های هم‌جوار را دارد.

موج‌بافها با اشاره به ضرورت آموزش همگانی به مردم در ارتباط با امدادرسانی گفت: شورای شهر و شهرداری جوادآباد امادگی لازم برای واگذاری ساختمان به هلال احمر شهرستان ورامین برای تشکیل کلاس‌های آموزشی در حوزه امدادرسانی را دارد.

منبع: ورامین پرس

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *