آغاز ثبت نام زائران اربعین / برای ثبت نام کلیک کنید

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: زائران برای اعزام به کربلا در ایام اربعین می توانند از امروز برای ثبت نام اقدام کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; به نقل از میزان، حمید محمدی با بیان این مطلب که در راستای سامان‌دهی زائران اربعین سامانه‌ای با عنوان “سماح” طراحی شده است، افزود: در واقع متقاضیانی که علاقمند به شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین در کربلا هستند با مراجعه به این سامانه و با وارد کردن کد ملی، شماره گذرنامه و شماره تماس خود می‌توانند ثبت نام کنند.

معاون سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه سال گذشته حدود یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار زائر به صورت پیاده وارد کربلا شده‌اند، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۲ تا ۳ میلیون زائر راهی کربلا شوند. در واقع مسئولان سازمان حج و زیارت امسال برای تمام زائران اربعین ویزا صادر خواهد کرد تا مانند سال گذشته شاهد بی‌نظمی و عبور و مرور زائران از مرز بدون ویزا و حتی بدون گذرنامه نباشیم.

وی در ادامه به تحت پوشش بیمه قرار دادن زائران خبر داد و گفت: سازمان حج و زیارت در تلاش است در اربعین امسال زائران را تحت پوشش بیمه قرار دهد.

محمدی به امنیت زائران در کربلا اشاره کرد و گفت: در راستای تسهیل سفر زائران در اربعین ستادی متشکل از ۲۵ نهاد تشکیل شده تا بتوان اربعین امسال را ساماندهی کرد اما با توجه به گستردگی جمعیت پوشش صد در صدی امکان ندارد اما در تلاشیم تا مشکلی برای زائران به وجود نیاید.

معاون سازمان حج و زیارت در خاتمه اظهار کرد: اقدامات لازم در راستای امنیت زائران در داخل کشور و همچنین کربلا اندیشیده شده است تا مشکلی برای زائران ایجاد نشود.

به گزار ش قرچک آنلاین; محسن نظافتی با اشاره به اینکه همه اعزام های ایام اربعین به کربلا در قالب این نام نویسی ساماندهی خواهد شد، افزود: پس از نام نویسی در این سامانه دسته بندی و گروه بندی زائران به منظور جلوگیری از بی نظمی و ارائه خدمات بهتر، اسکان، تغذیه ، حمل و نقل و دیگر خدمات انجام می شود و سپس اطلاعات لازم در خصوص اعزام زائران در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: در ایام اربعین همه زائرانی که قصد زیارت دارند باید گذرنامه همراه داشته باشند و گذرنامه آنها باید تا پایان سال ۹۴ اعتبار داشته باشد.

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت  ادامه داد: متقاضیان میتوانند جهت ثبت نام در سامانه سماح به نشانی www.samah.haj.ir نام نویسی کنند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *