آزادی ۸۵۰ هزار هکتار زمین در ساخت سازهای غیر مجاز

معاون امور عمرانی استاندار تهران در دومین جلسه شورای اداری شهرستان قرچک در سال ۹۳ که در در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، گفت: در طول یک سال ۲۲۳۸ حکم قضایی برای تخریب ساخت سازهای غیر مجاز در استان گرفته شده است که ۱۸۰۰ پرونده اجرایی و ۸۵۰ هزار هکتار زمین در این روند رو به رشد آزاد شده است.

به گزارش قرچک آنلاین; حسن کریمی در این مراسم با تبریک فرارسیدن دهه کرامت و هفته دولت گفت: دولت تدبیر و امید زمانی مشغول به کار نمود که با مشکلات زیادی روبرو بود و کسانی که در دولت تدبیر و امید مشغول به کار هستند با نکاتی که مقام معظم رهبری به دولتمردان داده اند تا کنون توانسته اند شرایط خوبی را برای خدمت رسانی به مردم فراهم کنند.
وی یا بیان اینکه امید به جامعه برگشته و امسال خیلی از مشکلات اقتصادی در کشور بهبود پیدا می کند، افزود: با تلاش دکتر روحانی رئیس جمهور محبوب کشورمان کارهای بسیار مهمی در کشور در زمینه اقتصادی صورت گرفته است و در آینده نزدیک مشکلات پیش روی دولت مرتفع می شود.
معاون امور عمرانی استاندار تهران گفت: یکی از کارهای خوب دولت و استانداران در سطح کشور استفاده از فرمانداران باتجربه، متدین و متعهد است که در شهرستان های استان تهران و بویژه شهرستان قرچک این مهم صورت گرفته است.
وی افزود: بنابراین فرمانداران باید ضمینه رشد اقتصادی و عمرانی در شهرها و روستاها با کمترین بودجه و امکانات فراهم کنند.
کریمی با اشاره به اینکه امسال بودجه کافی برای اجرای پروژه های عمرانی و اقتصادی داده نشده است، افزود: امسال با درایتی که مدیران داشته اند کارها رها نشد و در حال انجام است و امیدواریم در نیمه دوم سال اعتبارات خوبی برای خدمت رسانی بهتر به مردم در سطح استان تخصیص داده شود.
وی در ادامه با بیان اینکه امروز دولت تدبیر و امید با مشکلات زیر ساختهای مسکن مهر که در دولت دهم مرتفع نشده بود روبرو است، افزود: یکی از تعهدات که دولت قبل به مردم داده است همین مسکن مهراست که مردم پول داده اند و منتظر خانه دار شدن هستند وهنوز به سر انجام نرسیده است.
کریمی اظهار داشت: زیرساختها و برنامه ریزی های لازم برای مسکن مهر از سوی دولت قبل فراهم نشده بود و سیاست دولت تدبیر و امید این است که این مشکل را حل نماید و امیدواریم به زودی این مشکل حل شود.
معاون امور عمرانی استاندارتهران افزود: رسالت اصلی ما و دستگاها این است که فعالیتهای اقتصادی را برای مردم فراهم کنیم و این از دستورات دولت تدبیر و امید و شخص رئیس جمهور است.
وی در بخش دیگر از سخنان خود به رونق اقتصادی در بخش تولید با فراهم نمودن اعتبارات اشاره کرد و افزود: امسال دولت برای ایجاد رونق اقتصادی اعتبارات و تسهیلات را به کارخانه های فعال و نمیه فعال میدهد تا بتوانند سرمایه در گردش داشته باشند.
وی در ادامه افزود: فرمانداری شهرستان قرچک با وجود عدم فضای اداری مناسب، کمبود نیروی انسانی و امکانات حداقلی برای خدمت رسانی به مردم توانسته است کارهای بسیار بزرگی در این راستای خدمت رسانی به مردم انجام دهد و این قابل تقدیر و ستایش است.
کریمی اظهار داشت: باید برای تقویت این مجموعه و استقرار ادارات در شهرستان و ایجاد سایت اداری برنامه ریزی کنیم تا خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان قرچک در دولت تدبیر و امید با کیفیت بهتری ارائه گردد.
معاون امور عمرانی استاندارتهران به کم شدن ساخت و سازهای غیر مجاز درسطح استان اشاره کرد و افزود: در طول یک سال ۲۲۳۸ حکم قضایی برای تخریب ساخت سازهای غیر مجاز در استان گرفته شده است که ۱۸۰۰ پرونده اجرایی و ۸۵۰ هزار هکتار زمین در این روند رو به رشد آزاد شده است.
وی بیان داشت: در هفته دولت ۶۱۲ پروژه در استان تهران به افتتاح و به بهره برداری رسیده است و درشهرستان قرچک نیز تعدادی از این پروژه ها افتتاح شد و در آینده نزدیک در سطح استان طرح های متعددی به بهره برداری خواهد رسید.
کریمی در پایان با بیان اینکه خدمت بی منت به مردم، سرلوحه کار دولت تدبیر و امید است، افزود: یکسال از شروع خدمت دولت تدبیر و امید می گذرد، دولت یازدهم با داشتن شاخصه های مهم و چارچوب اساسی، مسیری روشن و شفاف برای خدمتگزاری انتخاب کرده است.
لازم به ذکر است، به مناسبت هفته دولت، دومین جلسه شورای اداری شهرستان قرچک در سال ۹۳ با حضور حسن کریمی معاون امور عمرانی استاندار، علی صادقی فرماندار، احمد تواهن مدیرکل امور و شهری وشوراهای استانداری تهران، سید جواد رضوی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری، فلاح نژاد معاون فنی و عمران فرمانداری، ابراهیم جمشیدی بخشدار مرکزی، اعضای شورای شهر و روستا، دهیاران، مسوولین شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *