حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 16 شوال 1443 Tuesday, 17 May , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۷:۴۳
شناسه : 113882

به گزارش خبرنگار قرچک آنلاین، مصطفی هدایی در یادداشتی نوشت: روزنامه همشهری در گزارشی با تیتر ” کاسبی میلیاردی از واکسن ستیزی”، مورخ ۴ دی ماه ۱۴۰۰، به صورت تعمدی یا ناخواسته، کلیه فعالان طب سنتی و گیاهان دوایی را متهم به کاسبی از کرونا کرده است! در این گزارش با فردی که خود را کارشناس بهداشت عمومی […]

ارسال توسط : نویسنده : فاطمه سیفی
پ
پ

آدرس غلط روزنامه همشهری

به گزارش خبرنگار قرچک آنلاین، مصطفی هدایی در یادداشتی نوشت: روزنامه همشهری در گزارشی با تیتر ” کاسبی میلیاردی از واکسن ستیزی”، مورخ ۴ دی ماه ۱۴۰۰، به صورت تعمدی یا ناخواسته، کلیه فعالان طب سنتی و گیاهان دوایی را متهم به کاسبی از کرونا کرده است! در این گزارش با فردی که خود را کارشناس بهداشت عمومی معرفی کرده نیز مصاحبه کرده است. وی نیز تنها براساس شایعات، بررسی ها و آمارهایی که به هیچ وجه منبع آن مشخص نیست، دوقطبی طب سنتی – نوین را ضریب داده و از گردش مالی هنگفت فروش گیاهان دارویی در پی ایجاد موج ضد واکسن سخن گفته است.

تمام حرف این گزارش انحرافی این است که جریانی تحت عنوان مخالفان واکسن کرونا در همدستی با تولیدکنندگان و فروشندگان گیاهان دوایی و همچنین فعالان طب سنتی، بستری را فراهم کردند که مردم از ترس تزریق واکسن، به نسخه های این افراد رجوع کنند و ماحصل آن نیز سودهای میلیاردی بوده است.

در اینجا هم مساله و هم پاسخ به آن با انحراف و سیاه نمایی همراه است. سوال اصلی این است که کاسبان اصلی کرونا چه کسانی هستند؟ مافیای دارو چه نقشی در این بین دارد؟ بخشی از پزشکان فرصت طلب و بیمارستان های خصوصی چه بلایی سر مردم در ایام اوج کرونا آوردند؟ چه کسانی به کرونا هراسی دامن زدند و این فاجعه مرگ های ناشی از سکته قلبی که حاصل استرس و ترس بود را رقم زدند؟ چه افرادی در جایگاه معاون وزارت بهداشت دهها شرکت تولید دارو داشت یا در هیات مدیره آن عضو بود و ایران را به موش آزمایشگاهی سازمان بهداشت جهانی برای تست داوهایی کرونایی تبدیل کرد؟ چه کسی و کجا مانع از استفاده از ظرفیت طب سنتی برای درمان کرونا شد؟ چرا چین توانست ۹۰ درصد بیماران کرونایی را با طب مکمل درمان کند ولی در ایران هر روز باید شاهد تخریب و حمله به طب سنتی باشیم؟ مخالفان واکسن چه جایگاه یا نهاد و مسئولیتی در اختیار دارند تا قادر باشند در امر درمان ایجاد اخلال کنند؟

سئوال مهمتر، بسیاری از اطبا و حکمای طب ایرانی – اسلامی نه تنها با جریان های مخالف واکسن و تجمعات آنها همراهی نکردند، بلکه از واکسن داخلی حمایت کردند، ولی کجا و توسط چه رسانه ای از اینها دعوت شد تا حرفشان را بزنند؟ چرا مانع از حضور حکما در صدا و سیما می شوند؟ چرا اطبای بزرگ ایران باید مورد هجمه و تخریب واقع شوند، کسانی که تعدادی از آنها برای کمک به افراد درگیر با بیماری کرونا به صورت رایگان دوا در اختیارشان گذاشتند و آنها را درمان کردند؟ آیا می دانید یکی از حکمای طب سنتی تا به امروز نزدیک به ۳ میلیارد تومان دوای رایگان در اختیار بیماران کرونایی قرار داده است؟ آیا می دانید بسیاری از بزرگان و شخصیت های مهم سیاسی درگیر با کرونا از طریق طب سنتی درمان شده اند؟

یک سوال مهم دیگر، چرا ارگان های رسمی هرگز تن به آزمایش روش های درمانی طب ایرانی – اسلامی برای درمان کرونا ندادند؟ چرا علیرغم درخواست های مکرر فعالین این حوزه، وزارت بهداشت یا سازمان غذا و دارو، برای اثبات حقانیت یا رد اثرگذاری درمان های طب سنتی، پاسخی به اطبا ندادند؟
به خوبی می دانیم صدها میلیون دلار برای خرید داروی بی اثری مانند رمیدیسور از منابع ارزی ایران تلف شد ولی هیچ کس به خاطر اتلاف منابع حیاتی ارزی از سوی رسانه ها یا نهادهای رسمی مواخذه نشد. برای بستری بیماران کرونایی هزینه ۵۰ و ۱۰۰ میلیونی از خانواده های بینوا از سوی بیمارستان های خصوصی گرفته شد، چرا جلوی این اقدامات گرفته نشد؟

در حال حاضر نیز که مشخص شده واکسن نتوانست جوامع بشری را ایمن سازد و با سویه های جدید کرونا، با قرنطینه و تعطیلی دوباره روبه رو شدیم. این در حالیست که اطبا و حکمای نامی ایران از همان ابتدا عنوان کردند، تنها راه مقابله با کرونا، درمان است. درمانی که می تواند به راحتی از طریق روش های طب ایرانی و طب مکمل صورت پذیرد ولی هیچ کس

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.